12-08-2010
Short Rally van Staden Complete voorbeschouwing
Tradities zijn er om te doorbreken dacht men vorig jaar in Staden, de rallysprint van Staden kreeg een tweede proef en de Short Rally van Staden was geboren... Met succes blijkt nu dit jaar, want de teller van de inschrijvingen staat op 145! De organisatie droomt nu reeds van een derde proef en een heuse rally.
Deelnemers
145 teams zullen de start nemen komende zondag in Staden, niet enkel in kwantiteit maar ook in kwaliteit is dit een startveld om U tegen te zeggen.
Voor de overwinning mogen we vooral rekenen op Paul Lietaer, hij reviseerde zijn Impreza WRC de afgelopen maanden met het oog op de Omloop van Vlaanderen en komt in Staden testrijden. De andere 2 WRC's aan de start zijn de beide Octavia WRC's van het BMA team. Bernard Munster laat zijn zitje aan Jeroen Swaenen, een Nederlandse klant van BMA, en de tweede Octavia is voor WRC-debutant Bart Maes.
Buiten deze WRc's zijn echter nog een pak snelle 4x4's aan de start, thuisrijder Eddy Snaet in een Lancer EVO X, Dirk Vermeirch in de Sierra Cosworth, Coene en Van Keer met een Lancer EVO IX, de wederop tredende Hans Vancampenhoudt in een Suburu of de Britten Rowe (Lancer EVO 3) en Anderson (Galant VR6).
Op een droog parcours zullen al deze 4x4's zeker rekening moeten houden met de rakket van Andy Lefevere (BMW M3) en de E30 BMW van Vincent Verschuren, of de andere M3's van onder meer Braekevelt, Vleminckx, Prinzie, Louis, Cokelaere, Van Lancker en Desmet. De Porsche van Soenens mag misschien wel even snel of sneller zijn dan de BMW's, spektakel zal bij de meubelgigant waarschijnlijk primeren...
Onder de reeks achtertrekkers zitten ook een pak Historics, deze starten tussen de 'moderne' en zullen in de algemene rangschikking zeker in de sub-top te vinden zijn, met hier in de hoofdrollen de Escorts van Stouf en Debyser en de BMW van Vanden Abeele.
Ten slotte mogen we bij de voortrekkers een strijd verwachten met de Fiesta van de jonge Kevin Demaerschalk, thuisrijder Lerminez (C2 R2 Max) en Michael Lynneel.
Parcours & Timing
De beide proeven zijn licht aangepast tov de vorige editie, in beide proeven werden in de slotkilometers enkele wijzigingen doorgevoerd. De timing daarentegen blijft zowat identiek, de 2 proeven worden elk 4 maal gereden. De eerste wagen start hierbij om 8 u.
Trefwoorden
Klik op een van volgende trefwoorden om alle artikelen te lezen : Rally van Staden