26-03-2026
Verschueren en Lietaer (historcs) oppermachtig in Moorslede - verslag van de wedstrijd
Zondag 22 maart luidde de Short Rally van Moorslede de start van het Vlaamse regionale rallyseizoen in. Vincent Verschueren toonde zich er heer en meester. Een terugblik.
De Short Rally van Moorslede hield zijn traditie van late inschrijvers staande. Dit jaar was het Melissa Debackere, die samen met Marlon Krieger zich in extremis inschreef voor een wedstrijd die haar goed ligt. “Te druk op de zaak”, liet de West-Vlaamse amazone weten en dus een late inschrijving. Ook liet ze weten zonder veel ambitie aan de start te staan. Vincent Verschueren stond er immers met de nieuwe Skoda...
Haar vrees werd bewaarheid. Op zondagochtend hing er een hardnekkige mist over de velden en wegen rond Moorslede en Dadizele. Toch zette Verschueren, bijgestaan door co Mathieu Vinckier, onmiddellijk de snelste tijd neer. Het was een voorteken van wat er zou komen. Na Beselare stuurde hij de Skoda Fabia RS Rally2 ook nog naar de beste tijd op KP Moorslede, een stramien dat hij zou aanhouden voor... alle acht proeven van de wedstrijd!
Verschueren werd al snel de gedoodverfde winnaar, maar wat dan voor de podiumplaatsen? Steven Dolfen, bijgestaan door lokale specialist Thijs Ozeel, deed het uitstekend op de Skoda Fabia Rally2 Evo. De Wervikaan, die dit seizoen een nationale campagne viseert, volgde Verschueren op de openingsproeven in Beselare en Moorslede. Daarna echter moest hij zich verdedigen tegen een opzittende Melissa Debackere en na de middag... tegen Nederlanders Richard en Stan Pex, beiden met een eigen Skoda Fabia RS Rally2. Dolfen kon echter zijn voorsprong controleren en daarmee pakte hij 50 seconden achter Verschueren de tweede plaats.
Ook voor de derde plaats was het spannend. Melissa Debackere leek lange tijd op weg naar het podium, maar Stan Pex, bijgestaan door Jorie Christiaens, reed in de namiddag een ijzersterke wedstrijd. In de allerlaatste proef kon hij nog voor zeven tiende van een seconde Debackere van het podium verdrijven. Een trotse vader Richard Pex zag vanop de vijfde plaats zoon Stan op het podium klimmen.
Ook voor de Historic deelnemers werd het een door mist geplaagde zondagmorgen. Paul Lietaer, wie anders, zorgde met de Subaru Impreza voor de beste tijden op de openingsproeven van de eerste lus. Hij had daarmee onmiddellijk al 45 seconden voorsprong op de Opel Monza van Bert Cornelis. Ludo Vitse deed het goed, met slechts 2,7 seconde toegift op de Opel Astra. Ook Jean-Louis De Roeck (BMW M3) bleef aanspraak maken op het podium. Toen halfweg de wedstrijd de mist verdween, liet Lietaer verder de beste tijden noteren. De strijd, die ging vooral om de overige podiumplaatsen. Bert Cornelis viel met een matige tijd op de vijfde proef terug naar een vierde plaats. Ludo Vitse erfde zo een mooie tweede plaats en Jean-Louis De Roeck mocht uiteindelijk nog op de derde podiumtrede. Voor Bert Cornelis, vierde, was de winst in Divisie 4 (Oldtimers) een troostprijs.
Geven we ook nog de zege mee van Stefaan T’Joens en Greet Passchyn met de Lancer Evo X in de Divisie 1-2. T’Joens was opnieuw oppermachtig en won met meer dan drie minuten voorsprong op Sam Redant en Paul Puype (Mitsubishi Lancer Evo X). Sonny Spriet en Helmut Vangheluwe (Subaru Impreza STi) werden derde.
Trefwoorden
Klik op een van volgende trefwoorden om alle artikelen te lezen : Short Rally Moorslede , Paul Lietaer , Vincent Verschueren