07-02-2012
Derde seizoen FIRC met voor het eerst een proef buiten West-Vlaanderen en een opmerkelijke prijs in de ORC Canal Rally
Binnen een paar maanden start het derde FIRC seizoen, de organisatoren van de eerste wedstrijden zijn uiteraard al volop bezig met de voorbereidingen. De openingswedstrijd, de ORC Canal Rally op 26&27 mei, heeft alvast een prima aanbieding in de etalage: in samenwerking met de FIRC-sponsors biedt de organisatie namelijk 500 euro prijzengeld voor een buitenlands team die erin slaagt om de algemene overwinning weg te kapen! Wie verslaat de Belgen? Wie durft de uitdaging aan? We zijn benieuwd... Verder staat ook nog een interessante uitbreiding van de wedstrijd op stapel, maar zolang niet alle vergunningen definitief in orde zijn geven we hierover nog geen verdere uitleg.
De 2e ronde van FIRC, de GEKO Rally van Wervik op 8&9 juni, zal in grote lijnen dezelfde zijn als de vorige editie. Twee proeven worden licht gewijzigd, inclusief een showKP met rondkoers. We herhalen met plezier nog eens dat alle teams die op het FIRC feest aanwezig waren hun beloofde korting krijgen op hun inschrijving voor deze wedstrijd.
Het grootste nieuws voor 2012 is uiteraard de nieuwe wedstrijd, de Rally van de Suikerstreek, op 1 juli. Deze proef situeert zich in Tienen nabij Brussel, en biedt een uniek parcours. Vergeet de asfaltwegjes uit West-Vlaanderen, verwelkom de supersmalle, ultratechnische betonwegen uit deze regio. De twee proeven, verreden over 5 rondes, tellen beide ongeveer 8km en bestaan uit een aaneenschakeling van snelle, blinde bochten op "holle" wegen. Duidelijk een parcours voor durvers, waarbij ook de co een érg belangrijke rol speelt. Grachten zijn er nauwelijks, wel hoge bermen. Het servicepark bevindt zich trouwens in het dorpje Hoegaarden, beroemd om zijn Witbier, in de schaduw van de brouwerij. De verbindingsritten zijn erg beperkt, het ritme ligt hoog, en de wedstrijd geniet een uitstekende reputatie om zijn gemoedelijke sfeer, redenen genoeg om erbij te zijn. Voor info over hotels en campings: http://www.tienen.be/showpage.aspx?id=820 of contacteer de FIRC-verantwoordelijke Björn Dotremont: bjorn@firc.be.
Binnenkort worden binnen de organisatie van de FIRC de koppen bij elkaar gestoken om de laatste technische wijzigingen te bespreken, meer nieuws binnen een paar weken. Toch nog even herhalen dat HANS dit jaar verplicht is !
Meer info: www.firc.be.
+Terug naar nieuwsoverzicht
+Plaats dit bericht op je Facebook
TweetenVerwante nieuwsberichten / wedstrijdverslagen:
- Algemene info ORC Rally (volledig artikel)
- Voorstelling ORC Rally en nummertrekking (volledig artikel)
- Mathieu Lietaer en Wesley Keyngnaert onder de vleugels van Paul Lietaer (volledig artikel)
- Eerste info Rally van Wervik (volledig artikel)
- Frederic Berville met Renault Clio R3 in Wervik en Ieper (volledig artikel)
- Subaru Impreza N15 groep N bij NCRS debuut in ORC rally (volledig artikel)
- ORC Rally reeds meer dan 70 inschrijvingen met 3 WRC's en 1 Super 2000 (volledig artikel)
- GEKO Rally van Wervik met een speciale prijs voor niet-West Vlaamse winnaar en Paul... (volledig artikel)
- ORC Rally over 2 wedstrijddagen een gesprek met Nic Maes (volledig artikel)
- Eerste info 38ste GEKO 12 uren van Wervik (volledig artikel)
- Een (heel) beperkt programma voor Henri Smelcher in 2012 (volledig artikel)
- Frederik Vandeloock wint RallyLovers wedstrijd en mag gratis starten in RS Moorslede en... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Rally van Wervik: Jurgen Deckmijn Voor het eerst met Clio en voor... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag SR Suikerstreek; Michel Casseyas 4de Historic ondanks gebrek aan... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag SR Suikerstreek; Johan Dekens Trots met de overwinning en de ruime... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag SR Suikerstreek; Vincent Verstraete Tevreden met 18de plaats en 2de in... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag SR Suikerstreek; Franky Boulat 4de maal op rij een podiumplaats (volledig artikel)
- Timo Vander Marel wint de Suikerstreek Compleet verslag van de wedstrijd (volledig artikel)
- Preview SR Suikerstreek: Johan Dekens met vrouwlief als co (volledig artikel)
- Short Rally van de Suikerstreek Complete voorbeschouwing (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Rally van Wervik: Bert Coene Top 5 zoals gehoopt (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Rally van Wervik: Manolito Verhaeghe Vroege opgave, maar super... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Rally van Wervik: Marnic Van Lancker Verkeerd gegokt bij bandenkeuze (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Rally van Wervik: Geert Glorieux Breuk aan de commande van de... (volledig artikel)
- Rallyteam Hugaerts-Buekers: wissel van het stuur Frederick Vandeloock neemt het stuur in... (volledig artikel)





