01-02-2012
Fred Miclotte vervangt Lara Vanneste als co van Kevin Abbring
Na een succesvol seizoen in het Franse gravelkampioenschap en twee mooie S2000 zegens (op rij) in het WRC, scheiden de wegen van Kevin Abbring (23) en navigatrice Lara Vanneste (21) zich. Het was uiteraard een erg moeilijke maar belangrijke keuze voor Abbring. “Mijn huidig punt in m'n carrière is momenteel wellicht de belangrijkste! Ondanks dat VW voor mij gekozen heeft, heb ik in verhouding tot vele andere piloten weinig WK ervaring. Er is geen tijd meer om rustig te leren.”
Samen met Lara aan z'n zijde was het sinds tijden het jongste WRC duo. Ze hebben dan ook heel veel respect afgedwongen. Waarom dan toch deze keuze? “Lara is ondanks haar leeftijd al heel wat gewend. Zo begon ze een aantal jaren geleden haar eerste rally in een Corolla WRC. Dat ze in de auto goed is, dat heeft ze de afgelopen jaren wel bewezen! Zowel bij mij als niemand minder dan o.a. Dominique Bruyneel en Pieter Tsjoen. Het verbaasde mij hoe snel ze zich wist aan te passen aan mijn notasysteem, toen we een dik jaar geleden in Hellendoorn onze eerste rally samen reden. In de auto is het gewoon een topper. Om dan ineens in een fabrieksteam terecht te komen voor een wedstrijd is niet niks. Alles is anders en er komt meer bij kijken. Ondanks dat alles nieuw was, bleef ze in de auto kalm, dit moet je ook maar kunnen. Ik wil haar dan ook absoluut nogmaals bedanken voor de inzet en ik weet zeker dat zij nog vele successen zal boeken in de toekomst. Haar tijd komt nog wel.”
“Toch is het zo dat ik ook eerlijk moet blijven tegenover mezelf. Dit is nu mijn moment. Meerdere kansen zullen er zich waarschijnlijk niet meer voordoen. Komend jaar moet alles voor mij kloppen, samen met iemand die bij mij de spreekwoordelijke puntjes op de 'i' kan zetten. Dit kan alleen door middel van ervaring, zeker gezien de tijd die we daarvoor krijgen. Daarom is mijn keuze gevallen op Frédéric Miclotte. Het is iemand met de ideale leeftijd en ervaring (33 WK’s). Deze ervaring die hij verzamelde door o.a. met Freddy Loix en Dennis Kuipers te rijden, wil hij graag met mij delen! Ik ben enorm gemotiveerd en wil graag deze jonge, snelle piloot verder helpen in het WRC!” vertelde Fred Miclotte vanaf het eerste contact.
“Ik heb er alle vertrouwen in dat we een goed team zullen vormen. Ik vind het wel ontzettend jammer voor Lara. Graag wil ik ook Freddy Loix en Dennis Kuipers bedanken voor de fantastische jaren en zij hebben me ook geholpen met het uitbouwen van mijn carrière. Dankzij hen heb ik nu een pak bagage en kijk ik uit naar dit nieuw avontuur!”
Over een kleine week vertrekken Abbring en Miclotte voor de verkenningen naar het WRC Zweden. Verder zullen zij deel uitmaken van het support team gedurende die rally. “Dat is een mooi moment om elkaar nog iets beter te leren kennen!” aldus Kevin Abbring. Hun eerste wedstrijd samen wordt de WRC rally in Mexico.
+Terug naar nieuwsoverzicht
+Plaats dit bericht op je Facebook
TweetenVerwante nieuwsberichten / wedstrijdverslagen:
- Freddy Loix tweede in Frans Kampioenschap na de Rally van Limousin (volledig artikel)
- Freddy Loix zesde in Rallye Lyon-Charbonnières Een strijd op IRC-niveau (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag TAC: Freddy Loix (volledig artikel)
- Freddy en Lara klaar voor de TAC Rally "Sneller dan vorig jaar!" (volledig artikel)
- Fast Freddy maakt indruk op Albert en Pauwels (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Rallye du Touquet: Freddy Loix Eerste overwinning in het Frans... (volledig artikel)
- Loix en Princen scoren in Rallye Le Touquet (volledig artikel)
- Preview Rallye Le Touquet: Freddy Loix vol vertrouwen (volledig artikel)
- Freddy Loix kiest Lara Vanneste als copilote (volledig artikel)
- Freddy Loix samen met BFO in het Kampioenschap van Frankrijk. (volledig artikel)
- Freddy Loix in de Rallye le Touquet (volledig artikel)
- Freddy Loix in BFO-BRC en IRC (volledig artikel)
- Freddy Loix in Legend Boucles de Spa met Skoda 130 groep B “Ik bid voor winterse... (volledig artikel)
- Einde samenwerking Freddy Loix en Skoda België ? (volledig artikel)
- Loix, Neuville en Thiry geven forfait voor zondagsproeven in tragische Condroz (volledig artikel)
- Preview Condroz Rally: Freddy Loix Aanvallen vanaf de eerste meter (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Mecsek Rallye (IRC): Freddy Loix Lessen trekken uit deze wedstrijd en... (volledig artikel)
- Preview Barum Rally (IRC): Freddy Loix Weer speelt allesbepalende rol (volledig artikel)
- Loix wint de eerste Rally van Staden Compleet verslag van de wedstrijd (volledig artikel)
- Uitbreiding IRC programma Freddy Loix Barum, Hongarije, Sanremo en Cyprus (volledig artikel)
- Freddy Loix vormt team met Stefaan Prinzie in Rally van Staden copilotes krijgen... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag GEKO Ypres Rally: Freddy Loix 7: het nieuwe zegerecord (volledig artikel)
- Freddy Loix houdt stand en is voor de zevende maal winnaar Ypres Rally Droogmans (FIA) en... (volledig artikel)
- GEKO Ypres Rally dag 1 Favorieten gaan massaal in de fout... (volledig artikel)
- Freddy Loix snelste op shakedown GEKO Ypres Rally Jan Kopecky in de fout (volledig artikel)






