23-05-2011
Wedstrijdverslag Sezoensrally: Tuur Vanden Abeele Eindelijk...
Een gelukkiger persoon dan Tuur Vanden Abeele kon je gisteren na de finish van Vogelsdonk iin Bocholt en omstreken niet vinden.
“Het was niet gemakkelijk. Volgens co-piloot Isidoor Smets was dit één van de zwaarste uitgaven van Bocholt. Na de ontgoocheling in de Wallonie was onze enigste doelstelling om hier in de Sezoens terug de eerste plaats in het kampioenschap te bemachtigen. Opdracht volbracht!” klonk een glunderende Tuur.
Echter zaterdagochtend op de zonovergoten gezellige marktplaats van Bocholt was de concurrentie in voldoende getalen aanwezig. Zowel onverhard specialist en Haspengouw winnaar Dirk Deveux als nieuweling in het kampioenschap en Wallonie winnaar Ruben Maes wie vooralsnog voor een snelle Escort had gekozen ipv de vooropgestelde Porsche. Maar zowel kampioenschap leider Tom Tytgat, Chris Debyser als Glenn Janssens mochten niet uit het oog worden verloren.
De eerste proef zou al direct het verschil maken met een tweede tijd voor Tuur en Isidoor, op 2,6 sec achter Dirk Deveux. Derde is Glenn Janssens met de Porsche op 14 sec. De volgende proef wordt geannuleerd maar in de 3de en langste proef van 22km trekt de BMW onderhouden door Charles Smid alle registers open met een snelste tijd met 14,9sec voor op Dirk Deveux maar even 33,4sec op Ruben Maes.
“Dit is eigenlijk een ideale proef voor de BMW, lange stukken, haakse bochten en telkens hard remmen en optrekken. Vorig jaar tijdens mijn eerste deelname hier was dit onze beste proef. We hadden ons daarom nu ook op deze geconcentreerd. Met resultaat.” bevestigde een tevreden Tuur op de service.
Echter de rally was nog lang niet gedaan. Niet enkel het asfalt gedeelte maar zeker de onverharde stroken hadden sterk te lijden onder de verschillende passages.
De Sezoens rally is de enigste rally in het BK met 29% maaskiezel. “Tijdens de verkenningen lijkt het onverhard gedeelte goed te doen maar tijdens de rally zelve worden er diepe sporen getrokken die uiteindelijk scherpe stenen blootleggen met lekke banden of andere schade als gevolg. Zo’n lekke band doet ons direct minuten verliezen. We moeten dus opletten”, legt Isidoor uit tijdens de voorbereiding van de 3de en laatste ronde van 4 proeven.
Met 1 minuut voorsprong voor Tuur op Glenn Janssens lijkt de overwinning binnen doch er mochten geen risico’s worden genomen. Met behoud van concentratie werden de verschillende valstrikken omzeild met een fantastisch climax na FF op Vogelsdonk.
“Ik ben super content, we staan terug eerste in het kampioenschap wat de perfecte basis is om te starten in Ieper. De rally was zwaar maar de wagen heeft geen krimp gegeven. Het team heeft fantastisch werk geleverd.” Klonk een duidelijk tevreden Tuur op het poduim. In afspraak met Isidoor neemt traditioneel Vincent Van Quickenborne de plaats in de co zetel in dé afspraak van het seizoen voor de volgende wedstrijd in Ieper.
+Terug naar nieuwsoverzicht
+Plaats dit bericht op je Facebook
TweetenVerwante nieuwsberichten / wedstrijdverslagen:
- Pieter Tsjoen en Eric Louis vanavond over hun passie voor rallysport in Reyers Laat (volledig artikel)
- Ook piloten zijn aangeslagen na overlijden (volledig artikel)
- Sezoensrally Ford Fiesta SportTrophy klaar voor het onverhard (volledig artikel)
- Sezoensrally Historic: Monnens in de achtervolging! (volledig artikel)
- Sezoensrally Complete voorbeschouwing (volledig artikel)
- Videovoorstelling Sezoensrally Bocholt (volledig artikel)
- jonas Langenakens met NCRS Peugeot 207 Super 2000 (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Rallye de Wallonie: Tuur Vanden Abeele Ontgoocheling (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag TAC: Tuur Vanden Abeele Bevestiging (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Haspengouw Rally: Tuur Vanden Abeele (volledig artikel)
- Op bezoek bij Godrive een gesprek met Gaby Goudezeune (volledig artikel)
- Tuur Vanden Abeele en Vincent Verschueren met Godrive VW Polo Super 2000 In BFO-BRC 2012 (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag East Belgian Rally: Tuur Vanden Abeele Belgisch Kampioen Historic (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Omloop van Vlaanderen: Tuur Vanden Abeele Tevreden met de... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Omloop van Vlaanderen: Tuur Vanden Abeele Tevreden met de... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Rallye de la Famenne: NCRS Opgave Tuur Vandenabeele, Koen De Waele ipv... (volledig artikel)
- Tuur Vandenabeele kiest voor de NCRS Subaru S9 in rallye de la Famenne (volledig artikel)
- Freddy Loix houdt stand en is voor de zevende maal winnaar Ypres Rally Droogmans (FIA) en... (volledig artikel)
- GEKO Ypres Rally dag 1 Favorieten gaan massaal in de fout... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally: Filip Pyck opgave met gebroken motorsteun (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally: Erik Vleminckx Ondanks ‘de wet van Murphy’ toch tevreden (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally Criterium: Polle Geussens Titel van 1ste RACB Junior Rally... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally: Belgian ConXion Historic Rally Championship Eerste zege... (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally Criterium: Franky Boulat opnieuw een podiumplaats ! (volledig artikel)
- Wedstrijdverslag Sezoensrally: Johan Dekens 3de plaats bij de Historics (volledig artikel)





